پرسش های متداول

 

ایبوک (کتاب الکترونیک) چیست؟

ebook یا کتاب الکترونیکی، پدیده ای است که می رود تا نظام آموزش و اطلاع رسانی را با دگرگونی هایی اساسی مواجه سازد. کتاب های الکترونیکی یا ebooks صرفاً نسخه های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند . بلکه میتوانندعلاوه برمتن‏‎، صوت وتصاویرو … رانیز شامل شوند. بعلاوه می توانند درقالب فایل هایی که می تواند توسط یک رایانه اجرا شود مانند قالب های Word Text ،HTML ،PDF وفایل های اجرایی EXE درآیند.


برتری های کتاب الکترونیک نسبت به کتاب چاپی چیست؟

چرا کتاب های الکترونیک ؟!! سادگی اجرا، سادگی جستجو در متن ، داشتن قالب زیباتر ، منسجم بودن مطالب ، امکان عرضه یا فروش ساده تر و سریعتر ، داشتن قابلیت افزودن امکانات مالتی مدیا و … ازجمله ویژگی هایی هستند که کتاب الکترونیکی رابه عنوان یک رسانه نو پا و رو به رشد از سایر رسانه هایی از این دست ممتاز می گرداند.

به طور مثال اگر دانشجو یا محقق هستید و نیاز به کتاب های مرجع و تخصصی در زمینه رشته تحصیلی یا تحقیق خود دارید به صرفه نیست تا مبالغ هنگفتی بابت نسخه های چاپی کتاب لاتین بپردازید، همچنین با توجه به حجم بالای مطالب کتاب های تخصصی یافتن بخش های مورد نظر در نسخه چاپی زمانگیرتر از نسخه الکترونیکی می باشد. در کتاب های الکترونیکی یا ایبوک این امکان را دارید تا با استفاده از جستجو متن به راحتی بخش مورد نظر خود را یافته و حتی علامت گذاری کنید.

از دیگر مزایای کتاب الکترونیکی و با توجه به پیشرفت روز افزون سیستم های آموزشی و به کارگیری از ابزارهای دیجیتال و کامپیوتری نظیر لپ تاپ ، تبلت و موبایل های هوشمند با داشتن کتاب های الکترونیکی خود و انتقال آن ها به این دستگاه ها که همیشه در کنار شما هستند می توانید کتاب های خود را همیشه و همه جا در کنار خود داشته باشید بدون آنکه بخواهید کتاب های چاپی را مدام از جایی به جای دیگر حمل کنید. پیشنهاد خوبیه مگه نه ؟!!


فرمت های رایج کتاب های الکترونیکی کدامند؟

اشکال رایج کتاب های الکترونیکی شامل PDF , TXT, CHM, EPUB, MOBI, DEJAVU, و … می باشند که از این بین فرمت PDF از محبوبیت و گستردگی بیشتری بهره می برد. که البته تمامی این کتاب ها را در انواع دستگاه های کامپیوتری خود می توانید با نرم افزار مربوطه مطالعه فرمایید.


درباره کتاب های سایت بوک باز :

ما سعی کرده ایم تا تمامی کتاب های موجود در سایت از بالاترین کیفیت برخوردار و به صورت ترو پی دی اف یا پی دی اف صحیح باشند. تفاوت بوک باز با سایت های مشابه در این است که تمامی کتاب ها آخرین نگارش یا ویرایش آنها باشند  و مانند بسیاری از سایت های مشابه که جنبه تبلیغاتی در بسیاری از کتاب ها دارند اینچنین نیستیم. مثلا اگر ۵ ویرایش از یک کتاب موجود باشد ویرایش پنجم را در اختیارتان قرار میدهیم.

البته نکته ای که این بین باقی میماند این است که همیشه رسیدن جدیدترین ویرایش یک کتاب از سوی ناشر بدین معنی نیست که نسخه الکترونیک آن نیز موجود باشد. مثلا کتابی با ویرایش ۳ در سال ۲۰۱۵ منتشر میشود که هم نسخه چاپی آن و هم نسخه PDF آن با هم می آید ولی ممکن است کتابی  با ویرایش جدید در سال ۲۰۱۵ چاپ شود ولی بعد از گذشت مدت ها نسخه PDF اصلی آن ساخته نشود و فقط ویرایش گذشته آن به صورت PDF موجود باشد.

نکته مهم : هیچ ضمانتی بابت کتاب هایی که ناشران برای چاپ از سایت خریداری میکنند نداریم و هدف اصلی سایت تامین نیاز دانشجویان و متخصصان میباشد.

نکته مهم : تمامی کتاب ها بدون مشکل پسورد گذاری و یا محدودیت در چاپ یا ویرایش می باشند.


نسخه تبدیل شده (نسخه تبدیلی) epub چیست؟

شامل همان کتاب با مطالب و تصاویرش می باشد با این تفاوت که مخصوص دستگاه های کتاب خوان یا موبایل و تبلت ایجاد شده و نسخه pdf نمی باشد. از این رو برای در دسترس بودن مطالب و استفاده آن در کامپیوتر ما این نسخه را به نسخه pdf تبدیل می کنیم بدون هیچ تغییری در محتوای کتاب. فقط از لحاظ شکل و شمایل همانند نسخه اصلی pdf  اصلی نمیباشد.

توجه کنید لزوما تمامی کتاب ها شامل نسخه pdf اصلی نبوده و گاه فقط نسخه تبدیلی یا epub همراه با نسخه تبدیلی آن در دسترس خواهد بود.


آیا برای استفاده از امکانات سایت نیاز به ثبت نام می باشد؟

خیر. بر خلاف اکثر سایت های مشابه فرایند ثبت نام که گاه میتواند وقت گیر و موجب سردرگمی کاربر شود دانلود کتاب از بوک باز نیازی به ثبت نام ندارد و برای پرداخت و دانلود فقط کافی است پست الکترونیکی و نام خود را وارد کرده و پرداخت سپس دانلود را انجام دهید.


مدت اعتبار لینک دانلود چه اندازه می باشد؟

از لحظه پرداخت و ایجاد لینک دانلود توانید به مدت ۱ ماه این لینک فعال بوده و سپس منقضی می گردد.

توجه شود که مشخصات پرداخت و دانلود شما به آدرس پست الکترونیکی شما نیز فرستاده می شود.


چگونه می توانم کتاب های الکترونیکی بوک باز را مطالعه کنم؟

بنا بر هر فرمت کتاب نرم افزار مربوط به آن وجود دارد. البته گوناگونی در اشکال کتابها در پاره ای از موارد باعث سردرگمی استفاده کننده باشد از این رو بوک باز اکثر کتاب ها را بر اساس فرمت PDF قرار می دهد مگر اینکه در درخواست خصوصی فرمت دیگری از سوی شما مد نظر باشد.


صفحه اختصاصی دانلود نرم افزارهای مورد نیاز بوک باز

برای دانلود نرم افزارهای مورد نیاز برای استفاده بهتر از امکانات سایت و کتب دانلود خود به صفحه نرم افزارهای مورد نیاز در بخش پشتیبانی بوک باز مراجعه فرمایید.

جهت آموزش دانلود کتاب در گوشی آیفون یا تبلت آیپد اینجا کلیک کنید.


تاریخچه خرید: از طریق منو عملیات پرداخت در بالای صفحه سایت و انتخاب گزینه تاریخچه خرید می توانید تاریخچه خرید ها و دانلود های خود را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید نمایش تاریخچه پرداخت شما بر اساس آی پی یا اینترنت شما می باشد و بدیهی است با تغییر کانکشن اینترنت خود در پرداخت های مختلف تاریخچه نشان داده شده متفاوت خواهد بود.